Eko Madencilik, 2015 yılında sektöre hızlı bir giriş yaparak kısa bir süre içinde sektörün önemli oyuncularından biri haline gelmiştir. Toplamda 320 bin ton kömür kapasitesi olan Dilovası, Samsun, Trabzon, İskenderun ve Tekirdağ gibi her biri Türkiye’nin önemli lojistik noktalarında bulunan 5 tesiste üretim ve 140 satış noktası ile 63 ilde satış yapmakta; üretim tesisleri, enerji santralleri ve hane halkı gibi çok geniş bir müşteri portföyüne kömür tedarik etmektedir

Sektöre düşük kül ve kükürt oranına sahip, yüksek kalorili ithal kömür tedariği yapan EKO’un kömür ithalatı 800 bin tona yaklaşırken, ısınma amaçlı yurtiçi kömür satışı ise 300 bin tonu aşmaktadır.

Müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun çok çeşitli ürün yelpazemiz, geniş stok ve etkin lojistik sistemimiz ile müşterilerimize en yüksek kalitede hizmet sunmayı garanti ediyoruz. Eko, yurt çapındaki geniş bayi ağı ile her an ve kolay ulaşılabilir olmayı şirket politikası haline getirmiştir. Yaptığımız kömür teslimatları sıkı kalite kontrolüne tabi olup, ithal edilen ve müşteriye satılan tüm kömürler bağımsız laboratuvarlar tarafından test edilmekte ve müşterilere sürekli olarak yüksek kaliteli kömür tedarik edilmektedir.

DİLOVASI

Gebze Kömürcüler Organize Sanayi Bölgesi Refik Oral Caddesi No:6 Dilovası/Kocaeli


PAYAS

Sincan Mah. Sincan Sk. No:438 Payas/Hatay


ORTAHİSAR

Çağlayan Mah. Dereboyu Cad. No:17/A Ortahisar/Trabzon


İLKADIM

Toybelen Mah. Anadolu Bulvarı No:152/1 İlkadım/Samsun


ÇORLU

Seymen Mah. İstanbul Cad. No:250 Çorlu/Tekirdağ

EKO’nun geliştirdiği kendine özgü iş modeli, ürünlerini ülkenin her yerindeki müşterilerine yüksek kalitede mal ve hizmet sunmasına olanak sağlamaktadır. Bu çalışma modelinin ve iş stratejisinin temeli, yüksek iş etiğinin standartlarıdır. Bu standartları EKO'da çalışan herkes için düzenliyoruz ve bunları, şirketimizin bir önceliği olarak tutmaya önem veriyoruz.

Bu kapsamda Eko, aşağıdaki politika ve yönetmelikleri oluşturmuş ve uygulamaya koymuştur. Bağlantılara tıklayarak ilgili dokümanlara ulaşabilirsiniz: